Blog

Wpływ koronawirusa na pracę biurową.

 

Koronawirus siejąc panikę wdarł się do Europy i wymusił od pracodawców szybką reakcję na nową sytuację. Wiele przedsiębiorstw zdecydowało się na oddelegowanie pracowników do pracy zdalnej z domu.

Choroba powodowana przez koronawirusa (COVID-19) jest zakaźna i rozprzestrzenia się głównie droga kropelkową poprzez ślinę, wydzieliny z nosa, kaszel.

Aby zapobiec infekcji i spowolnić transmisje wirusa, należy wykonać następujące czynności:

*regularnie myć ręce mydłem i wodą;

*dezynfekować dłonie i przedmioty za pomocą substancji o wysokich stężeniach alkoholu;

*zachować bezpieczna odległość od drugiej osoby (około 2 metry);

*zakrywać nos i usta podczas kaszlu i kichania;

*w momencie gorszego samopoczucia zostać w domu;

*powstrzymać się od palenia i innych czynności osłabiających wydolność płuc;

*wykonywać ćwiczenia fizyczne;

*unikać podróży oraz dużych skupisk ludzkich.

Pracując w przestrzeni biurowej, w której zazwyczaj pracuje więcej niż jedna osoba, narażamy zdrowie zarówno nasze, jak i naszych współpracowników.

Jakie mogą być zalety pracy w domu?

*większa elastyczność czasu (jeżeli pracodawca nie określi sztywnych ram czasowych, lecz skupi się na efektywności);

*uniknięcie wydatków związanych z komunikacją w drodze do pracy;

*obniżenie poziomu stresu powodowanego staniem w poranny korku.

 

Zanim obecna sytuacja zaistniała, wiele osób marzyło o pracy zdalnej. Jak to wygląda w rzeczywistości? Na opak – słyszy się wiele głosów, że pracownicy chętnie wróciliby do biura.

Jakie są wady „Home Office”?

”Większość psychologów i socjologów podkreśla, że człowiek jako istota społeczna nie powinien pracować wyłącznie w domu przez dłuższy czas. Nie jest to dla niego dobre zarówno z punktu widzenia psychologicznego, jak i ekonomicznego.

*Notoryczny brak kontaktu ze współpracownikami powoduje poczucie osamotnienia, odizolowania, eliminuje efekt synergii jaki daje praca w grupie, uniemożliwia wymianę wiedzy, pomysłów, tworzenia relacji i więzi.

*Pracując wyłącznie z domu możemy też przestać dbać o siebie – piżama okazuje się najlepszym strojem przez całą dobę. Stąd w przypadku pracy w domu konieczne są częste spotkania zarówno biznesowe, jak i towarzyskie.

*Inną problematyczną kwestia jest organizacja czasu pracy, Czasami praca w domu trwa nieprzerwanie – od świtu do wieczora, a efekty są mizerne. Stale nas coś rozprasza, coś dekoncentruje. Bez jasnego podziału na pracę i życie prywatne, te dwie strefy mogą niebezpiecznie zacząć się zazębiać, do tego stopnia, ze pracownik nie będzie miał poczucia „bycia tu i teraz” ani w jednym obszarze ani w drugim. Taka sytuacja niekorzystnie wpływa na poziom motywacji pracownika”.

Mimo wielu przyjemności z jakimi wiąże się zdalna praca z domu, z utęsknieniem czekamy na powrót do biura i naszych współpracowników.

Piątek w pakiecie 1+1

 

Słowa znajomy, kolega, przyjaciel możemy w dużej mierze zastąpić słowem friend, ponieważ angielski stał się częścią naszej codzienności,  ale czy relacje jakie nas łączą z każdą osobą są przyjacielskie?

W internetowym Słowniku Języka Polskiego PWN (sjp.pwn.pl) możesz przeczytać, że:

  • Znajomy to ktoś, kogo się zna lub taki ktoś, o którym ktoś coś wie, z którym się zetknął.
  • Kolega to inaczej towarzysz pracy, nauki, zabawy.
  • Przyjaciel to osoba pozostająca z kimś w bliskich, serdecznych stosunkach lub osoba okazująca komuś lub czemuś swoją sympatię, sprzyjająca czemuś.

Znajomych możemy mieć bardzo dużo. Często jest to uwarunkowane tym gdzie się poznaliście np. w pracy, na siłowni, w szkole. Od znajomych nie oczekujesz, aby pamiętali o twoich urodzinach lub znali twoje sekrety. Wasz kontakt często jest powierzchowny ale dzięki jakiemuś punktowi wspólnemu możecie stać się bliższymi znajomymi.

Kolega/koleżanka to ktoś z kim spędzasz regularnie czas. Wiesz o nich więcej, spotykasz się z nimi poza miejscem w którym się poznaliście. Często łączy was serdeczna relacja.


Przyjaźń to kompletnie inny poziom relacji. Najczęściej mamy ich kilkoro. W prawdziwej przyjaźni dajemy się poznać z każdej strony zdejmując tak zwaną „maskę”. Kiedy dzieje się coś dobrego albo złego zawsze potraficie się wspierać.

„Piątek w pakiecie 1+1” to możliwość dla aktualnych CoSpotowiczów aby pokazać przy kubku dobrej kawy bądź piwie, swoim znajomym, kolegą lub przyjaciołom gdzie i z kim pracują.

CoSpot, Zachodnia 70,
każdy Piątek, godz. 17:00

Środa Freelancera

 

Freelancer to inaczej wolny strzelec, który sam sobie jest szefem.
Posiada większą swobodę jeśli chodzi o gospodarowanie swoim czasem jak i miejscem, z którego pracuje.
Freelancer to zazwyczaj:
grafik,
copywriter,
tłumacz,
korektor,
dziennikarz,
przedstawiciel branży IT,  
projektant stron internetowych,
fotograf,
trener personalny,
coach,
psycholog,
szkoleniowiec.

Praca freelancera wymaga przebojowości, samodyscypliny i sporej zaradności. To nie tylko przyjmowanie najciekawszych ofert współpracy - wolny strzelec musi sam zadbać o to, by trafiały do niego zlecenia, pilnować terminów wykonania zadania i wyegzekwować zapłatę za wykonanie zadania. Freelancer to człowiek, który potrafi działać wielotorowo, jest zaangażowany w swoje zadania, zmotywowany i pracowity.

Freelancing to sposób na życie dla osób z pomysłem na biznes, zorganizowanych, samodzielnych, zmotywowanych i potrafiących pozyskiwać klientów. Freelancerska niezależność ma zarówno zalety, jak i wady. Na szczęście nie musisz od razu zakładać działalności gospodarczej, aby przekonać się o blaskach i cieniach pracy jako wolny strzelec. Zacznij od drobnych zleceń. Z czasem przekonasz się, czy chcesz budować własną markę i zostać przedsiębiorcą, czy może tylko zarabiać dodatkowe pieniądze.


CoSpot wychodzi na przeciw takim osobą i organizuję Środę Freelancera.
Możesz przyjść do nas i skorzystać z przestrzeni coworkingowej aby w gronie kreatywnych osób zacząć swoją przygodę.

Barista w biurze? W CoSpot jest to możliwe!

Podstawowy i powszechnie znany powód picia kawy to dodanie nam energii do działania, ale czy tylko takie ma właściwości?

Popularnym składnikiem kawy jest kofeina, która ma pozytywne działanie na nasz organizm. W ziarnach możemy również znaleźć m.in. witaminy z grupy B, minerały lub antyoksydanty.

CoSpotowicze wiedzą, że kawa jest nieodłącznym elementem wielu spotkań, dlatego dzięki naszemu bariście mogą bez strachu raczyć się smakiem tego czarnego napoju.

Dobrze przygotowana kawa jest w stanie poprawić Twoją pamięć jak i koncentrację. Związki obecne w ziarnach kawy działają na układ nerwowy, przyśpieszają przepływ impulsów elektrycznych w mózgu i dzięki temu pojemność Twojej pamięci krótkotrwałej zwiększa się.

Dzięki kofeinie poprawia się twój czas na reakcji, koncentracja i logiczne myślenie, które jest nieodzownym elementem pracy.

Zapach kawy działa antystresowo, więc jeśli wstałeś lewą nogą, bądź czeka Cię ważne spotkanie i nie możesz się uspokoić, zaparzając sobie kawę racz się jej aromatem.

Dlatego nasz „zaparzacz kawy” wita nas przy drzwiach, aby zapach kawy szybko dotarł do naszych nosów i skutecznie zredukował stres

Aby wyszła dobra kawa musimy pamiętać o wielu składowych takich jak: rodzaj kawy, stopień zmielenia ziaren, jakość wody i moc ciśnienia. Dzięki CoSpotowemu bariście możemy delektować się świetnie zaparzoną kawą.

CoSpot wychodzi nam naprzeciw i już od wejścia wita nas aromatem świeżo parzonej kawy, która wychodzi spod rąk świetnego baristy.

Umiejętność parzenia kawy to jedno, drugie to znajomość odmian ziaren i wprawa w opisywaniu smaków oraz aromatów tego popularnego napoju, a to wymaga czasu i talentu. Być dobrym baristą jest równoznaczne z ogromnym doświadczeniem. Hubert zawodowo zajmuje się ‘parzeniem kawy”, ale już od kilku lat jest pasjonatem takiej formy dogadzania ludziom.

W CoSpocie serwuje aromatyczną kawę dla naszych członków oraz gości.

Kawosze dobrze wiedzę, że w rękach dobrego baristy leży końcowy smak czarnego napoju przygotowany w odpowiednim ekspresie.
CoSpotowicze z chęcią sięgają po kawę i dzięki naszemu bariście mogą poczuć różnicę między espresso, a cappucino lub latte.

Hubert parząc kawę, z chęcią opowiada z jakich zakątków świata są zebrane ziarna i dzięki temu możemy dowiedzieć się czegoś więcej na temat napoju który trafia do naszej filiżanki.

Nie zapominajmy o aspekcie wizualnym spożywanego napoju. Nasz barista potrafi wyczarować różna wzorki na naszej kawie od serduszek, po łabędzie bądź liście.

Miłośnik kawy, który zaparzy dla Ciebie najlepsze espresso aby szybko postawiło Cię na nogi.

Hubert zbiera pozytywne opinie od naszych CoSpotowiczów, więc bez strachu możemy zaprosić Cię na kawę, Zachodnia 70.

kategoria:
tagi:

Targi pracy ,,Find IT"

Targi pracy ,,Find IT

Co? Targi pracy IT ,,Find IT”

Gdzie? Biuro coworkingowe CoSpot, Zachodnia 70

Kiedy? 18.09.2019r., godzina 9:00-17:00 

 

Planowane atrakcje: 

-> pizza  

-> turniej planszówek 

-> pokój zagadek ,,Haker” 

 

Więcej informacji po kliknięciu w artykuł. 


W celu zgłoszenia swojej firmy jako wystawcy na targach, prosimy o kontakt na
m.leszczynska@cospot.pl 

Biuro all inclusive - co to znaczy?

Biuro all inclusive - co to znaczy?

W dzisiejszych czasach co raz więcej rzczy mamy na abonament. Zaczęło się od muzyki, po przez filmy na samochodach kończąc... Ale jak okazuje się to nie koniec. Światowy trend pokazuje, że biura all inclusive, czyli biura na abonament wkradają się w łaski biznesu.

Czym tak na prawdę jest biuro all inclusive w Łodzi? 

Nowe biuro - lista zakupów

Nowe biuro - lista zakupów

Wynajęcie powierzchni pod nasze nowe biuro, to dopiero początek przygody. 

Na pewno należy uzbroić się w cierpliwość i dobrze przemyśleć co jest nam potrzebne, a lista zakupów nie jest krótka...

...a wszystko po to aby nasi pracownicy chceli przychodzić do pracy i z uśmiechem rozwijali nasz biznes. 

Ukryte koszty najmu biura – jak zaoszczędzić na wynajmie biura w Łodzi?

Ukryte koszty najmu biura – jak zaoszczędzić na wynajmie biura w Łodzi?

Jednym z najistotniejszych czynników przy wyborze biura na wynajem w Łodzi jest oczywiście cena najmu.

Jednak na cenie najmu koszty biura się nie kończą. Ba, zdarza się, że koszty ukryte najmu (koszty zarządzania, wyposażenia, koszty stałe mediów, koszty napraw etc.) wielokrotnie przekraczają koszty samego najmu – o czym często zapominają właściciele firm przy wyborze biura. 

Zobaczmy, z jakimi kosztami ukrytymi musi liczyć się właściciel firmy, która zatrudnia 20 osób – w zależności od typu i klasy biura. 

Umów się na wizytę

O networkingu i Łódzkiej Izbie Przemysłowej z Markiem Zimochem

 

Naszym gościem jest przedstawiciel Łódzkiej Izby Przemysłowo Handlowej oraz współorganizator Biznes Miksera , Marek Zimoch. 

Z pierwszego odcinka dowiecie się czym jest networking i co dzięki niemu zyskujemy. Marek da nam wskazówki do tego jak w pełni wykorzystać potencjał spotkania networkingowego i jak przekuć rozmowy w biznes. 

W drugim odcinku nasz gość opowie o Łódzkiej Izbie Przemysłowej-czym jest, jak działa oraz dlaczego warto do niej przystąpić.